טיפולים משקמים

מרפאת השיניים ד"ר שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג, נתניה

שיקום הפה זהו תחום רחב העוסק באבחון והצעת פתרונות כוללים לשיקום מערכת הלעיסה. שיקום הפה כולל טיפול בשיניים פגומות ושחזורים באמצעות כתרים גשרים ושתלים, תוך השלמת שיניים חסרות ובהחזרת נוחות התפקוד,
בריאות השיניים וכמובן אסתטיקה. כל מטופל עובר אבחון ותכנון קפדני, תוך שילוב מספר דיסציפלינות ברפואת שיניים. 

במסגרת שיקום הפה הרב תחומי נכללים גם טיפולי שורש, ניתוחים, השתלות שיניים, בניית עצם, כתרים ולפעמיים גם יישור שיניים. צוות המטפלים משתפים פעולה בכדי להגיע לתוצאה הרצויה.

הסבר על כתרים

כתר הוא אביזר שיקומי אשר מטרתו להשלים חוסר שן גדול ולהחזיר את השן לתפקוד מבחינה פונקציונלית ואסתטית.

קיימים מס סוגי כתרים:

  • כתר חרסינה מאוחה למתכת – כאשר כיפת הכתר עשויה סגסוגת מתכות ואליה מאוחה חרסינה בטכנולוגיה שריפה בתנור. זוהי צורת הכתר הנפוצה ביותר. כיום רוב כיפות המתכת מיוצרות בטכנולוגית "cad cam" סריקת מחשב וחריטה במכשור מיוחד, רמת בדיוק עלתה פלאים.
  • כתרי זירקוניה – למעשה שהו הדור החדש של כתרים אסתטיים כאשר כיפת הכתר עשויה זירקוניה מסוגים שונים. ניתן אף להזמין בגוון מותאם מראש. כיפות הזירקוניה נחרטות באופן ממוחשב במכשיר "Can" חדשני . דרישות השוק והתקדמות הטכנולוגיה מקדמות שימוש בטכנולוגיות סריקה וחריטה ממוחשבת
  • כתר חרסינה מלאה ללא מתכת – מומלץ לאזורים אחוריים, בנוי מיחידת חומר אחת ללא שכבות מאוחות, דבר המונע שברים בחרסינה או סדקים.
  • גשר חרסינה – גשר חרסינה למעשה הם מספר כתרים המחוברים ביניהם, לעיתים בכדי לפצות על חוסר שן עם שיניים תומכות. מיוצרים מאותם חומרים אשר מהם מיוצרים הכתרים הרגילים.
  • "Inlays/Onlays" – כאשר יש חוסר גדול של חומר השן מילואת החרסינה משלימה את מיתאר השן החסר. העבודה מבוצעת בטכנולוגיית סריקה וחריטה ברמת דיוק של מיקרונים ומדבקות לשן באמצעות דבקים מיוחדים.
  • כתר אנדו – בעידן רפואת השיניים הדיגיטלית ניתן לבצע טיפולים חדשניים ופורצי דרך. אחד מהם הוא כתר האנדו (אנדודונטיה=טיפול שורש).  בטכניקה זו מבצעים השלמה לשן עם אובדן חומר שן בינוני ללא צורך במבנה קלאסי הכולל בורג חיזוק ועליו כתר רגיל.  לאחר סריקה וסימון קווי הגבול, חורטים במקום הכלאה בין כתר לסתימה.  המכונה תיצור לנו ברמת דיוק של מיקרונים השלמה לשן. את ההשלמה נדביק לשן כשחלקה בתוך השן ולא רק מסביבה.

בניית הכתרים מתבצעת לאחר סיום כל ההכנות כשלב מסיים לשיקום השן. שיניים אלו עוברות בד"כ טיפול שורש ומבנה המשחזר את הכותרת ולעיתים חידוש טיפול שורש. יש חשיבות גדולה מאוד לאיכות הטיפולים המקדימים לכתר, ומומלץ לא לוותר על ביצוע הכתר/גשר לאחר ביצוע התשתיות, דבר אשר ימנע שברים וכישלונות מתסכלים לאחר מכן.

תותבות – עולם שיקום הפה מורכב גם מתותבות נשלפות המשלימות חוסר משנן חלקי או שלם באופן קבוע או זמני.

תותבת שלמה מאקריל – מבוצעת באופן קבוע או זמני מחומר אקרילי הבא להשלים חוסר שיניים מוחלט בלסת.

תותבת חלקית מאקריל – משלימה חוסר חלקי של שיניים בלסת כפתרון זמני או קבוע. סוג תותבת זה פחות נוח משאר התותבות והוא מומלץ כשיקום זמני.

תותבת חלקית יצוקה – משמשת במקרים שיש חוסר משנן חלקי כפתרון קבוע, עשוי משלד מתכתי יצוק כאשר השיניים עשויות מאקריל.

"פליפר" – תותבת קטנה מאקריל של שן אחת עד שלוש לפתרון מיידי לאחר עקירות עד לזמן התקנת השתלים. התותבת נשלפת וניתן לבצעה מהר. היא מיועדת לשימוש בעיקר באזורים אסתטיים כאשר לא ניתן לבצע העמסה מיידית על גבי שתלים.

בעידן השתלים ממעטים להשתמש בתותבות, אך לעיתים ממניעים כלכליים או אחרים הפתרון קיים, ותיק וטוב.

תוכן עניינים

לקביעת תור חייגו 09-8355222 או השאירו פרטים

ממליצים

ניצה בובליל
קרא עוד
מרפאת ד"ר שוורץ מומלצת בחום. מקצועיות, אמינות, יחס אישי וחם. הייתי מאוד בלחץ עוד לפני שנכנסתי לטיפול. מנהלת המרפאה רינת כל כך מדהימה והרגיעה אותי. ד"ר שוורץ מקסים, הסביר לי כל דבר ברוגע ובנועם. היה לי טיפול מדהים. מחכה כבר לפעם הבאה. צוות מספר 1.
אמיר פריזנטי
קרא עוד
שירות מקצועי ומהיר. משלב טכנולוגיה חדשה בעולם כתרים וסתימות.
גיל כהן
קרא עוד
שירות מעולה ומקצועי. זמן המתנה קצר ומחיר מצוין.
תמי ינאי
קרא עוד
מרםאה איכותית ומקצועית. צוות מקצועי ומיומן. שיטות חדשניות. אמינים מאוד ומקצועיים ביותר. מומלץ בחום!!
נאור בוארון
קרא עוד
רופאים מקצועיים יחס אדיב צוות המרפאה הכי טוב שנתקלתי בו. ממליץ לכולם לטפל אצל מרפאת השיניים של ד"ר שוורץ.
אפרת בוקר
קרא עוד
ממליצה בענק על רופא מדהים ומקצועי. לא הרגשתי כאב והכי מרוצה!
שמואל אלעד
קרא עוד
יעילים ומקצועיים מאוד!
טל אלגזי
קרא עוד
דיוק ואסתטיקה!
אורלי גבאי
קרא עוד
שומעים, אנחנו אצל ד"ר סנונית הבת שלי נועם בת 16, מוכנה ללכת רק אליה, עשתה אצלה יישור שיניים וסתימה אף פעם לא מרגישים כאב. סנונית עדינה, נעימה וכל כך מקצועית. תקשיבו תבואו רק אליה באמת שהיא אלופה!!!! ד"ר סנונית הזריקה לנועם זריקת הרדמה ותוך כדי כך נועם בתי מחייכת :) אם רק הייתם מבינים כמה זה גדול שהיא לא מפחדת וואו! סנונית אלופה! ץודה רבה סנונית אהובה אנחנו בוחרים רק בך!
הקודם
הבא

מידע מקצועי

תמונה ראשית - מומחה טיפול שורש - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

מומחה טיפול שורש

טיפול שורש הוא הליך רפואי, שמטרתו העיקרית היא בעצם לטפל בזיהומים בתעלת השורש של השן. טיפול זה עוזר לנו בהתמודדות עם שיניים פגועות, ואף לעיתים

קרא עוד »

צרו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​