ציפוי שיניים

מרפאת השיניים ד"ר שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג, נתניה

מה זה ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים הוא תהליך בו מדביקים באופן כימי שכבה דקה של חומר אל שטח השן, הציפוי פותר באופן שמרני בעיות גוון, צורה, עמדה ופגמים בשיניים. התהליך עדין, שמרני ובטוח.

סוגי ציפוי שיניים

ישנם שני סוגים עיקריים של ציפוי שיניים:

 • ציפויי חרסינה הם כמו עלי חרסינה דקיקים, בצבע שן, שנועדו לכסות את המשטח הקדמי של השיניים. הם בעלי עמידות גבוהה בפני כתמים, והם יכולים לספק פתרון ארוך טווח ובעל מראה טבעי למגוון בעיות שיניים. בשל עלויות החרסינה, המעבדה והחומרים ציפויי חרסינה יקרים יותר מציפויי קומפוזיט. השלמת התהליך יכול לדרוש כ-3 פגישות עם רופא השיניים.
 • ציפוי קומפוזיט עשויים משרף מרוכב, תערובת של חומרים גמישים בצבע שן המונחים על פני השיניים ומפוסלים להשגת הצורה והצבע הרצויים. ציפויים מרוכבים הם בדרך כלל זולים יותר מציפויי חרסינה, ולעתים קרובות ניתן להשלים את ההליך בביקור בודד. עם זאת, ציפויי קומפוזיט אינם עמידים בפני כתמים כמו ציפויי חרסינה, ועשויים לדרוש תחזוקה או החלפה תכופה יותר, ומועדים יותר לשברים.

>> יישור שיניים ללא גשר


כיצד נחליט באיזה ציפוי נבחר:

 • בריאות השיניים: אם קיימת עששת משמעותית, מחלת חניכיים, נסיגת חניכיים, או אם סובלים מהידוק, חיכוך או חריקות שיניים, או בעיות אחרות בבריאות הפה, יתכן שרופא השיניים ימליץ על טיפול אחר לפני שממשיכים עם ציפוי שיניים.
 • מטרות אסתטיות: התוצאה האסתטית הרצויה היא שיקול חשוב בבחירת ציפוי שיניים. אם אתם מחפשים שחזור במראה טבעי, ציפויי חרסינה או זירקוניה עשויים להיות אופציה טובה. אם אתם מחפשים פתרון זול יותר, קומפוזיט עשוי להיות בחירה טובה יותר.
 • עמידות: ציפויי חרסינה וזירקוניה הם בדרך כלל עמידים יותר מאשר ציפויים מרוכבים.
 • עלות: בציפוי לשיניים מחיר חרסינה וזירקוניה בדרך כלל גבוה יותר מזה של ציפוי קומפוזיט, והעלות עשויה להשתנות בהתאם להיקף השיקום הדרוש.
 • שיקולי זמן: ציפויים מרוכבים ניתן לבצע בזמן קצר, יותר מציפויי חרסינה.
 • האם השיניים עברו טיפולים: לא ניתן לצפות שיניים אשר עברו כתרים. ככל שהשן עברה יותר סתימות לבנות כך יהיה קשה לבצע ציפוי ונבחר בכתר.
 • עששות: יש לסלק עששת טרם ביצוע הציפויים
 • פריו: יש לטפל ולייצב את החניכיים לפני ביצוע ציפויים.
 • חריקת שיניים: חובה להרכיב סד לילה מדי לילה לאחר ביצוע ציפויים
 • ניתן לבצע ציפויים במטופלים שוחקים או חורקי שיניים אך הטיפול מורכב יותר.

>> שתלים לצורך שיקום הפה

מהם היתרונות של ציפוי שיניים

ישנם מספר יתרונות שהפכו ציפוי שיניים לטיפול שיניים קוסמטי פופולרי:

 • שיפור המראה: ציפוי שיניים הינו פתרון יעיל מהיר ושמרני למגוון בעיות, ציפויים יכולים לשפר משמעותית את מראה השיניים על ידי תיקון פגמים כגון כתמים, סדקים, רווחים וכד'. ציפויי שיניים מותאמים אישית לצרכי המטופל ומאפשרים שינוי אסתטי לפי רצון ובקשת המטופל החל מציפויים בגוון טבעי ועד הוליווד סמייל.
 • הכנה מינימלית ותהליך פשוט: ההכנה הדרושה לציפוי שיניים היא בדרך כלל מינימלית, ולעיתים קרובות ניתן להשלים את ההליך בביקור אחד או בשניים-שלושה ביקורים לכל היותר (תלוי בסוג הציפוי). תהליך הציפוי פשוט ואינו כואב, ובזמן קצר ניתן להשיג חיוך הוליוודי.
 • עמידות: ציפוי שיניים נועדו להיות חזקים ועמידים. ציפויי חרסינה וזירקוניה עמידים במיוחד בפני כתמים, מה שהופך אותם לאופציה טובה עבור אנשים שצורכים מזון או משקאות מכתימים או מעשנים גם מספקים פתרון ארוך טווח לבעיות שיניים. ציפויי חרסינה וזירקוניה, בפרט, יכולים להחזיק מעמד בין 10 ל-15 שנים במידה ושומרים על בריאות השיניים ומגיעים לביקורות סדירות אצל הרופא והשיננית.

ציפוי שיניים לעומת סתימות: איזה טיפול הכי מתאים לכם?

ציפוי שיניים וסתימות הם שני סוגים שונים של טיפולי שיניים המשרתים מטרות שונות. להלן השוואה בין שני הטיפולים כדי לעזור לקבוע איזה מהם עשוי להיות הטוב ביותר עבורכם:

פרמטר ציפויי שיניים סתימות
מטרה משמשים בעיקר למטרות קוסמטיות ואסתטיות לשיפור מראה השיניים.

מיועדות להחלפת אזור עששתי בשן או לכפות על כתם או להשלים שבר.

בעוד שציפויי מכסה את כל משטח השן הקדמי.

חומר עשוי בדרך כלל מסוגי חרסינה אך יכול להיות עשוי גם הוא מקומפוזיט. עשויות בדרך כלל מקומפוזיט או מאמלגם,
מיקום מודבקים למשטח הקדמי של השן. ממוקמות ישירות בתוך השן הפגועה,
עמידות יכול להחזיק מעמד 10 עד 15 שנים או יותר יכולות להחזיק מעמד מספר שנים, אך ייתכן שיהיה צורך להחליף אותן לאורך זמן.
עלות יקרים יותר בדרך כלל זולות
תוצאות אסתטיות תוכנן במיוחד כדי לשפר את מראה השיניים ואמור לספק שיפור במראה הכללי של הפה בכלל והחיוך בפרט. אמורות לשחזר את תפקוד השיניים שנפגעו, אך לא תמיד המטרה העיקרית היא אסתטיקה, מאחר וסתימות בדרך כלל לא נראות, למרות שכיום שמים דגש גם על צבע הסתימות על מנת שלא יבלטו בפה פתוח.

בסופו של דבר, הטיפול הטוב ביותר תלוי בצרכים ובמטרות האישיות שלכם. אם יש לכם שן פגומה שצריך לשחזר, סתימת שיניים עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר; אם אתם מבקשים לשפר את מראה השיניים שלכם, ציפוי שיניים עשוי להיות בחירה טובה יותר. חשוב לדון עם רופא השיניים איזה טיפול יענה בצורה הטובה ביותר על הצרכים שלכם.

>> הרמת סינוס

כמה זמן מחזיקים ציפוי שיניים?

אורך החיים של ציפוי שיניים יכול להשתנות בהתאם לסוג החומר:

 • ציפויי חרסינה: הם עמידים בדומה לשן טבעית ויכולים להחזיק מעמד בין 10 ל-15 שנים או יותר עם המנעות מפעולות מסוכנות או מאכלים כגון פיצוחים
 • ציפויי קומפוזיט: עמידים פחות מציפויי חרסינה, וייתכן שיהיה צורך להחליף אותם כל 5 עד 7 שנים.

חשוב לציין שתוחלת החיים של ציפוי שיניים תלויה גם בגורמים נוספים כמו היגיינת הפה, תזונה והרגלי חיים אחרים. כדי להבטיח שהציפויים יחזיקו מעמד זמן רב ככל האפשר, חשוב להקפיד על בריאות הפה.

סוגי ציפוים לשיניים - ד״ר שוורץ

טיפול בציפוי השיניים שלכם: טיפים לשמירה על בריאות הפה

טיפול ראוי בציפוי השיניים חשוב לאורך החיים של הציפוי וגם לבריאות הפה בכללותה. הנה כמה טיפים קלים שכדאי לזכור:

 • צחצחו והשתמשו בחוט דנטלי או בקיסמים דנטליים באופן קבוע: הקפידו לצחצח שיניים פעמיים ביום ולהשתמש בחוט דנטלי מדי יום כדי לסייע בהסרת חיידקים וחלקיקי מזון מהשיניים והחניכיים.
 • השתמשו במברשת שיניים עם זיפים רכים: צחצחו את השיניים בעדינות עם מברשת שיניים רכה כדי למנוע פגיעה בציפוי השיניים.
 • הימנעו מחפצים קשים: נסו להימנע מנשיכות בחפצים קשים כמו עפרונות או קרח, ומזונות קשים כמו פיצוחים, בוטנים אמריקאיים מכיוון שהדבר עלול לפגוע בציפוי השיניים שלכם.
 • השתדלו להימנע ממזון או משקאות מוגזים: מזונות ומשקאות מסוימים כמו קפה ויין אדום יכולים להכתים את השיניים ואת ציפוי השיניים. גם סיגריות גורמות להכתמת שיניים. מומלץ לשטוף את הפה במים לאחר מכן, או לצחצח שיניים במידת האפשר.
 • ביקורות תקופתיות הן חובה לקבלת אחריות: בדיקות וניקויי שיניים יאתרו כל בעיה בציפוי השיניים בשלב מוקדם ולמנוע מהתפתחות של בעיות חמורות יותר.

האם ציפוי שיניים בטוח? מה שצריך לדעת

ציפוי שיניים נחשב תהליך בטוח, פשוט, ללא כאבים והוא הליך דנטלי נפוץ. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי לזכור:

 • תופעות לוואי: למרות שהן נדירות הן יכולות לקרות, כמו מקרים של רגישות בשיניים, אי נוחות או הגעה לקרבת העצב במקרים חריגים.
 • בטיחות חומרים: חשוב לוודא שהחומרים המשמשים לציפוי השיניים שלכם בטוחים וללא חומרים מזיקים. רופא השיניים אמור להיות מסוגל לספק את המידע על החומרים המשמשים בציפוי השיניים.
 • אלרגיות: חלק מהאנשים עשויים להיות אלרגיים לחומרים מסוימים המשמשים בציפוי שיניים. אם ידוע על אלרגיות או רגישויות, הקפידו ליידע את רופא השיניים לפני ההליך.
 • הכנה נכונה: הצלחת ציפוי השיניים תלויה בהכנה נכונה ובהדבקה במיקום המתאים והמדויק על השן על ידי רופא שיניים מיומן. הקפידו לבחור רופא שיניים מנוסה ובעל מוניטין העובד עם מעבדה איכותית המקפידה על חומרים איכותיים בעלתי תו תקן.

ציפוי שיניים למטרות קוסמטיות: שיפור מראה השיניים שלכם.

ציפוי שיניים מציע פתרון קוסמטי מצוין לשיפור מראה השיניים והחיוך. בין אם אתם מתמודדים עם שיניים מוכתמות, סדוקות, מעוותות או שחוקות, ציפוי יכול לכסות ביעילות על פגמים ולספק פתרון  מהיר וללא כאבים לחיוך יפה. עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים מנוסה שיוכל להעריך את הצרכים הספציפיים שלכם ולקבוע אם ואיזה סוג ציפוי מתאים לכם. עם טיפול נאות ותחזוקה שוטפת, ציפוי שיניים יכול לספק תוצאות מתמשכות ולהגביר את הביטחון העצמי שלכם.

תוכן עניינים
ציפוי שיניים - תמונה ראשית - ד״ר שוורץ

לקביעת תור חייגו 09-8355222 או השאירו פרטים

ממליצים

ניצה בובליל
קרא עוד
מרפאת ד"ר שוורץ מומלצת בחום. מקצועיות, אמינות, יחס אישי וחם. הייתי מאוד בלחץ עוד לפני שנכנסתי לטיפול. מנהלת המרפאה רינת כל כך מדהימה והרגיעה אותי. ד"ר שוורץ מקסים, הסביר לי כל דבר ברוגע ובנועם. היה לי טיפול מדהים. מחכה כבר לפעם הבאה. צוות מספר 1.
אמיר פריזנטי
קרא עוד
שירות מקצועי ומהיר. משלב טכנולוגיה חדשה בעולם כתרים וסתימות.
גיל כהן
קרא עוד
שירות מעולה ומקצועי. זמן המתנה קצר ומחיר מצוין.
תמי ינאי
קרא עוד
מרםאה איכותית ומקצועית. צוות מקצועי ומיומן. שיטות חדשניות. אמינים מאוד ומקצועיים ביותר. מומלץ בחום!!
נאור בוארון
קרא עוד
רופאים מקצועיים יחס אדיב צוות המרפאה הכי טוב שנתקלתי בו. ממליץ לכולם לטפל אצל מרפאת השיניים של ד"ר שוורץ.
אפרת בוקר
קרא עוד
ממליצה בענק על רופא מדהים ומקצועי. לא הרגשתי כאב והכי מרוצה!
שמואל אלעד
קרא עוד
יעילים ומקצועיים מאוד!
טל אלגזי
קרא עוד
דיוק ואסתטיקה!
אורלי גבאי
קרא עוד
שומעים, אנחנו אצל ד"ר סנונית הבת שלי נועם בת 16, מוכנה ללכת רק אליה, עשתה אצלה יישור שיניים וסתימה אף פעם לא מרגישים כאב. סנונית עדינה, נעימה וכל כך מקצועית. תקשיבו תבואו רק אליה באמת שהיא אלופה!!!! ד"ר סנונית הזריקה לנועם זריקת הרדמה ותוך כדי כך נועם בתי מחייכת :) אם רק הייתם מבינים כמה זה גדול שהיא לא מפחדת וואו! סנונית אלופה! ץודה רבה סנונית אהובה אנחנו בוחרים רק בך!
הקודם
הבא

מידע מקצועי

תמונה ראשית - מומחה טיפול שורש - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

מומחה טיפול שורש

טיפול שורש הוא הליך רפואי, שמטרתו העיקרית היא בעצם לטפל בזיהומים בתעלת השורש של השן. טיפול זה עוזר לנו בהתמודדות עם שיניים פגועות, ואף לעיתים

קרא עוד »

צרו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​