כתר זירקוניה

מרפאת השיניים ד"ר שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג, נתניה

כתרי זירקוניה מהווים פתרון איכותי לשיקום שיניים פגועות מאוד או חולות מאוד, והם נחשבים לטיפול שיניים שיקומי נפוץ למדי. כתר זירקוניה נועד להגן על החלק שנותר מהשן הטבעית, תוך השלמת החלק החסר בתחליף טבעי ועמיד (המעטפת של הכתר).

כתרים מסוג זה נחשבים לבחירה מצוינת עבור מטופלים המעוניינים בשיקום עמיד ואסתטי, למראה טבעי. להלן נסביר על כתרים אלה בהרחבה, ההבדלים ביניהם לבין כתרי חרסינה, העמידות שלהם, יתרונותיהם ועוד.

מהו כתר זירקוניה וממה הוא עשוי?

כתרי זירקוניה עשויים מחומר עמיד, שהוא סוג של תחמוצת. זהו חומר בעל חוזק ניכר שנקרא זירקוניום דו חמצני. כתר מסוג זה ידוע בעמידותו יוצאת הדופן, בהתאמתו לשיקום שיניים ובמראהו הטבעי. רופאי שיניים מסבירים כי מדובר בסוג של גביש עמיד המופק מזירקוניום, מתכת המצויה בטבע.

כאשר מעבדים ומייצבים את החומר הזה בשילוב מרכיבים נוספים, הזירקוניה הופכת לחומר קראמי חזק מאוד, היא יציבה להפליא ומשום כך – גם מתאימה מאוד לשיקום הפה ולחיזוק שינים פגועות שעוברות שיקום.

כתרי זירקוניה מיוצרים בטכנולוגיית מתקדמת, משולבת מחשב, מה שמאפשר תכנון וייצור מדויקים כחוט השערה. התהליך כולל הטבעה של השן, יצירת מודל תלת ממדי וייצור הכתר על ידי מכונת כרסום משוכללת, שמעבדת גוש של זירקוניה לצורה הרצויה. התוצאה המתקבלת היא כתר שנראה כמו השן הטבעית, פתרון שמתאים באופן מלא למטופל או למטופלת, תוך השתלבות עם השיניים הסמוכות, הטבעיות.

עשוי לעניין אתכם | טיפול שורש לפני הכנת הכתר >>

תמונה ראשית - כתר זירקוניה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

יתרונותיו של כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה מקנים יתרונות רבים למטופלים במהלך שיקום של שיניים פגועות. אחד היתרונות העיקריים טמון ביכולתם לשפר את המראה האסתטי הטבעי.

החומר של הכתר דומה מאוד לזה של השן הטבעית, הן בשקיפות והן בצבע הטבעי של אמייל השן. על כן, מדובר בבחירה טבעית ואיכותית שמתאימה לשיקום של שיניים קדמיות, כלומר שיניים שמצויות בקדמת הפה ואשר נראות היטב בעת חיוך או דיבור.

יתרונות נוספים של כתר זירקוניה:

ההבדלים שבין כתר זריקוניה לכתר חרסינה

גם כתרי זירקוניה וגם כתרי חרסינה שמשמשים לשיקום השיניים מביאים עימם יתרונות אסתטיים ברורים. עם זאת, ישנם כמה הבדלים עיקריים בין שני החומרים. כתרי חרסינה נחשבו במשך שנים לבחירה מקובלת בשל יכולתם לחקות בצורה טובה מאוד את המראה של שיניים טבעיות.

הם עשויים מחומר קרמי שניתן להתאים לצבע ולשקיפות של השיניים הסמוכות. אולם, כתרי חרסינה מועדים יותר להיסדק ולהישבר, ביחס לסוג שעשוי מזירקוניה, במיוחד באזורים שבהם עוצמת הלעיסה גבוהה במיוחד.

כתרי זירקוניה, לעומת זאת, מאופיינים בחוזק ובעמידות מעולים. הם נוטים פחות להיסדק או להישבר תחת כוחות נשיכה נורמליים עד חזקים. זה מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור שיניים אחוריות (כגון טוחנות או קדם טוחנות). אלה שיניים שבהן מתהווה לחץ רב ביותר בזמן לעיסה.

בנוסף, כתרים מסוג זה דורשים, כאמור, פחות שיוף של השיניים הטבעיות במהלך ההכנה, מכיוון שהחומר חזק מספיק כדי לשמור על שלמותו גם אם הוא דק יחסית. הדבר מאפשר לרופא השיניים לשמור כמה שיותר מהשן הטבעית. בשפתם של רופאי השיניים, זה נחשב לטיפול יותר שמרני, במובן החיובי של המילה.

הבדליםכתרי חרסינה כתרי זירקוניה
אסתטיקהיכולים לחקות בצורה טובה מאוד את המראה של שיניים טבעיות, מותאמים לצבע ולשקיפות של השיניים הסמוכות אסתטיקה גבוהה אך פחות מותאמים לשקיפות של השיניים הסמוכות
עמידותמועדים יותר להיסדק ולהישבר, במיוחד באזורים עם עוצמת לעיסה גבוהה עמידות גבוהה, פחות נוטים להיסדק או להישבר תחת כוחות נשיכה נורמליים עד חזקים
מיקום בשינייםפחות מתאימים לשיניים אחוריות שבהן מתהווה לחץ רב בזמן לעיסה בחירה מצוינת לשיניים אחוריות כמו טוחנות וקדם טוחנות
שמירה על השןדורשים יותר שיוף של השיניים הטבעיות במהלך ההכנה דורשים פחות שיוף של השיניים הטבעיות במהלך ההכנה, מאפשרים שמירה על יותר חומר שן טבעי

חסרונות כתר זירקוניה

אחרי שראינו כמה מהיתרונות, צריך לומר כמה מילים גם על החסרונות שיש לקחת בחשבון. אחד החסרונות העיקריים הוא העלות. כתרים מסוג זה על פי רוב יהיו יקרים יותר מסוגים אחרים של כתרים. הסיבה לכך היא איכות החומר והצורך להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת במיוחד בתהליך ייצור הכתרים הללו.

שלבי הטיפול והכנת הכתר

הכנת כתר זירקוניה והתקנתו כרוכה במספר שלבים. תהליך הטיפול מתחיל בבדיקת שיניים מקיפה שנעשית במרפאה על ידי רופא השיניים. רופא השיניים יבדוק היטב את מצב השן שצריכה לעבור טיפול כדי לזהות האם כתר זירקוניה הוא אפשרות הטיפול המתאימה ביותר במקרה נתון. לאחר מכן, ממשיכים עם השלבים הבאים:

  1. רופא השיניים מרדים את האזור סביב השן. לאחר מכן מסירים חומר שן פגוע בשל עששת או מכל סיבה אחרת. לאחר מכן השן עוברת תהליך שיוף וטיפול כהכנה להנחת הכתר.
  2. באמצעות טכנולוגיית סריקה דיגיטלית רופא השיניים יוצר מעין תרשים של השן ושל השיניים הסמוכות אליה. התרשים הדיגיטליים מעובד לכדי מודל תלת ממדי של שן שמשמש לייצור כתר הזירקוניה מדויק.
  3. בזמן ייצור כתר קבוע, רופא השיניים יניח כתר זמני כדי להגן על השן שטופלה וכדי לשמור על המראה הטבעי.
  4. בשלב הבא מייצרים את הכתר. התרשימים התלת מימדיים של השן מועברים למעבדת שיניים. טכנאי השיניים המיומנים מייצרים את הכתר הקבוע בהתאמה מלאה למטופל או למטופלת.
  5. ברגע שכתר הזירקוניה הקבוע מוכן, מגיעים למרפאה לשם הנחה קבועה של הכתר. רופא השיניים מוודא שישנה התאמה מלאה, מתייחס לגודל, למבנה, לצבע, להתאמה לשיניים הסמוכות ולשיניים בצד המקביל של הלסת. במידת הצורך מבצעים התאמות קטנות לפני קיבוע הכתר במקומו.
הכנת כתר הזירקוניה והטיפול - שלב אחר שלב דר שוורץ

תהליך ההחלמה לאחר התקנת הכתר בשיניים

לאחר שהכתר מותקן היטב, המטופלים עשויים לחוש רגישות מסוימת בשן או בסביבותיה. זה נורמלי וטבעי ולרוב חולף בתוך מספר ימים. אפשר לקחת תרופות נגד כאבים, אם צריך. חשוב לנהוג בזהירות ובעדינות באזור של הכתר, עד להחלמה הסופית. הרופא יסביר בדיוק מה מותר ומה אסור.

בימים שלאחר התקנת הכתר, טבעי להרגיש הבדל קל במנשך, באופן שבו השיניים העליונות והתחתונות נפגשות זו בזו במקום הטיפול. תחושה זו אמורה להשתפר ככל שהפה מסתגל לכתר החדש. אם אתם חווים כאב או אי נוחות שלא חולפים, אם מרגישים אי נוחות מהותית במנשך, אנא חזרו למרפאת השיניים. ניתן לבצע התאמות ושינויים קטנים בכדי שהכתר יהיה נוח והתחושה תהיה טבעית יותר.

המלצות להחלמה לאחר התקנת הכתר בשיניים - ד״ר שוורץ

כמה זמן מחזיק כתר זירקוניה?

אחת השאלות המעניינות את המטופלים יותר מכל היא כמה זמן מחזיק כתר זירקוניה? הבשורות הן שתחת הרגלי צחצוח וניקוי קבועים, כתרי זירקוניה יכולים להחזיק מעמד שנים רבות ולספק פתרון עמיד לשיניים שטופלו ועברו שיקום יסודי.

בממוצע כתרים מסוג זה יכולים להחזיק מעמד כחדשים למשך 10 עד 15 שנים ואף יותר. פרק הזמן המדויק תלוי במספר גורמים, כגון הרגלי צחצוח השיניים וניקוי הפה, רמת העומס המוטלת על השיניים, עוצמת הלעיסה, אופי המאכלים שאוכלים (קשים, חומציים וכדומה).

כדי להאריך כמה שיותר את תוחלת החיים של הכתר אנו ממליצים להקפיד היטב על צחצוח שיניים וניקוי של כל השיניים מבלי להזניח את אזור הכתר. כמו כן הקפידו להגיע למרפאה לביקורת, ניקוי אבנית וכיוצא בזה.

השתדלו שלא לחרוק שיניים, לכסוס ציפורניים, לנשוך קצה של עיפרון בהיסח הדעת או כיוצא באלה, הרגלים מזיקים אחרים שעלולים לפגוע בשיניים ובכתרים גם יחד. אם אתם סובלים מתופעה של חריקת שיניים בלילה, התייעצו עם הרופא לגבי שימוש בסד (מגן שיניים) לשעות הלילה.

כך תשמרו על כתר זירקוניה לאורך זמן

ראשית, הקפידו כאמור על צחצוח שיניים, עדיף עם מברשת שיניים לא קשה מדי. הקפידו על צחצוח עדין באזור שסביב הכתר, נקו בעדינות לאורך קו החניכיים כדי להסיר שאריות אוכל וחיידקים בקביעות. בנוסף:

תמונה ראשית - ספוגית גזה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

סוגים נוספים של כתרים לשיניים

קיימים מספר סוגים נוספים של כתרים לשיניים, לכל אחד מהם מאפיינים ויתרונות ייחודיים משלו. שלושה מהסוגים הנפוצים הם כתרי חרסינה מאוחים למתכת, כתרים מחומרים קרמיים וכתרים מסגסוגת זהב.

כתרי חרסינה מאוחה למתכת (PFM)

מורכבים מבסיס של מתכת, המכוסה בשכבת חרסינה. המתכת מספקת לכתר חוזק ועמידות ואילו החרסינה נותנת מראה טבעי וצחור. כתרים כאלה הם בחירה טובה עבור שיניים אחוריות שממוקמות במקום יחסית נראות לעין. אלה שיניים שבהן נדרשים גם חוזק מוגבר וגם אסתטיקה טבעית ככל האפשר.

כתרים קרמיים

כתרים שעשויים מחומרים קרמיים בלבד. הם מספקים רמה אסתטית גבוהה ומתאימים להתקנה בשיניים קדמיות או בכל שיניים אחרות שנראות היטב לעין בעת שאתם מחייכים.

כתרים מסגסוגת זהב

כתרים כאלה עשויים מתערובת של זהב, נחושת ומתכות נוספות. הם ידועים בחוזקם ובעמידותם יוצאי הדופן. זו בחירה טובה עבור שיניים אחוריות שמאופיינות בעוצמת לעיסה גבוהה. כתרים מסגסוגת זהב דורשים יחסית מעט שיוף של שיניים טבעיות ביחס לכתרי חרסינה.

בחירת רופא שיניים מנוסה בהתקנת כתרים

צריכים טיפול שכולל כתר לשיניים? חשוב לבחור רופא שיניים מנוסה ומיומן, כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר שתשמש אתכם לפרק זמן ארוך.

הסמכות רופא שיניים מרפאת שיניים דר שוורץ

בחירה ברופא שיניים מנוסה ומיומן מבטיחה את התוצאה הטובה ביותר שתשמש לפרק זמן ארוך.

המלצות רופא שיניים מרפאת שיניים דר שוורץ

במרפאה של ד"ר שוורץ מתחשבים בשיקולי המיקום של השן, מצב השיניים הסמוכות, גילכם, שיקולי תקציב והעדפה אסתטית כדי לבחור את סוג הכתר המתאים ביותר עבורכם.

במרפאה של ד"ר שוורץ תקבלו יחס אישי וטיפול מקצועי, מה שמבטיח חווית טיפול נוחה ותוצאות יוצאות מן הכלל.

המרפאה מציעה מגוון טיפולים בעלי נופך אסתטי ושיקומי, והמטופלים בטווח גילאים רחב זוכים להערכה רבה על התוצאות המתקבלות.

תמונה ראשית - רפואת שיניים דיגיטלית - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

במרפאה של ד"ר שוורץ, יסייעו לכם לעבור את הטיפול על הצד הטוב ביותר ונבחר את סוג הכתר המתאים ביותר עבורכם. ניקח בחשבון את שיקולי המיקום של השן, מצב השיניים הסמוכות, גילכם, שיקולי תקציב והעדפה אסתטית.
ד"ר שוורץ, מהמרכז הרפואי להשתלות שיניים, מזמין אתכם להצטרף למטופלים המרוצים שכבר מכירים את שירותי המרפאה.

במרפאה מבצעים לרווחת המטופלים טיפולי השתלות וטיפולים מגוונים אחרים בעלי נופך אסתטי ושיקומי כאחד. התוצאות של התאמת כתרים במרפאה למטופלים בטווח גילאים רחב, זוכות להערכת המטופלים המרוצים. כאשר אתם בוחרים להגיע אלינו להתאמת כתר הזירקוניה היו סמוכים ובטוחים שתקבלו יחס אישי, טיפול מקצועי ותוצאות יוצאות מן הכלל.

תוכן עניינים
תמונה ראשית - כתר זירקוניה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

לקביעת תור חייגו 09-8355222 או השאירו פרטים

ממליצים

ניצה בובליל
קרא עוד
מרפאת ד"ר שוורץ מומלצת בחום. מקצועיות, אמינות, יחס אישי וחם. הייתי מאוד בלחץ עוד לפני שנכנסתי לטיפול. מנהלת המרפאה רינת כל כך מדהימה והרגיעה אותי. ד"ר שוורץ מקסים, הסביר לי כל דבר ברוגע ובנועם. היה לי טיפול מדהים. מחכה כבר לפעם הבאה. צוות מספר 1.
אמיר פריזנטי
קרא עוד
שירות מקצועי ומהיר. משלב טכנולוגיה חדשה בעולם כתרים וסתימות.
גיל כהן
קרא עוד
שירות מעולה ומקצועי. זמן המתנה קצר ומחיר מצוין.
תמי ינאי
קרא עוד
מרםאה איכותית ומקצועית. צוות מקצועי ומיומן. שיטות חדשניות. אמינים מאוד ומקצועיים ביותר. מומלץ בחום!!
נאור בוארון
קרא עוד
רופאים מקצועיים יחס אדיב צוות המרפאה הכי טוב שנתקלתי בו. ממליץ לכולם לטפל אצל מרפאת השיניים של ד"ר שוורץ.
אפרת בוקר
קרא עוד
ממליצה בענק על רופא מדהים ומקצועי. לא הרגשתי כאב והכי מרוצה!
שמואל אלעד
קרא עוד
יעילים ומקצועיים מאוד!
טל אלגזי
קרא עוד
דיוק ואסתטיקה!
אורלי גבאי
קרא עוד
שומעים, אנחנו אצל ד"ר סנונית הבת שלי נועם בת 16, מוכנה ללכת רק אליה, עשתה אצלה יישור שיניים וסתימה אף פעם לא מרגישים כאב. סנונית עדינה, נעימה וכל כך מקצועית. תקשיבו תבואו רק אליה באמת שהיא אלופה!!!! ד"ר סנונית הזריקה לנועם זריקת הרדמה ותוך כדי כך נועם בתי מחייכת :) אם רק הייתם מבינים כמה זה גדול שהיא לא מפחדת וואו! סנונית אלופה! ץודה רבה סנונית אהובה אנחנו בוחרים רק בך!
הקודם
הבא

מידע מקצועי

תמונה ראשית - הקצעת שורשים - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

הקצעת שורשים

הקצעת שורשים היא טיפול של ניקוי שיניים עמוק, שמטרתו לטפל במחלות חניכיים מתקדמות. טיפול זה כולל הסרת שכבת פלאק, אבנית ורקמות נגועות מתחת לקו החניכיים,

קרא עוד »
תמונה ראשית - כתר זירקוניה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה מהווים פתרון איכותי לשיקום שיניים פגועות מאוד או חולות מאוד, והם נחשבים לטיפול שיניים שיקומי נפוץ למדי. כתר זירקוניה נועד להגן על החלק

קרא עוד »
תמונה ראשית - השתלת שיניים בלסת התחתונה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

השתלת שיניים בלסת התחתונה

השתלת שיניים בלסת התחתונה נועדה לספק תחליף דמוי שיניים טבעיות במקום שיניים חסרות. השתלים מורכבים מברגי טיטניום המוחדרים בניתוח לעצם הלסת. מטרתם לשמש כתחליף מלאכותי

קרא עוד »

צרו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​