כתרים דנטליים

מרפאת השיניים ד"ר שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג, נתניה

לא בא לכם שיטרטרו אתכם במספר מפגשים עבור כתר קבוע ואתם צריכים פתרון מידי?

אתם רוצים את התוצאה האסתטית הטובה ביותר? אז כדאי שתקראו את הכתבה הבאה: טיפולי השיניים שישנו לכם את החיים מהקצה אל הקצה באמצעות השיטות והטכנולוגיות המתקדמות ביותר!


מהם כתרים דנטליים?

כתרים דנטליים הם סוג של שיקום שיניים שמכסה את השן לחלוטין, מקו החניכיים ועד לחלק העליון של השן. הם משמשים בדרך כלל לשיחזור הצורה, הגודל, החוזק או המראה של השן וברוב המקרים אנו משתמשים בכתרי זרקוניה שנחשב לחומר האסתטי והחזק ביותר.

מדוע יש צורך בכתרים דנטליים?

לשיקום שן שבורה או שחוקה מאוד: ניתן להניח כתר על שן שבורה כדי להחזיק אותה ולהחזיר את צורתה ותפקודה. באופן דומה, אם השן נשחקה, ניתן להשתמש בכתר כדי לבנות אותה מחדש לצורתה ולגודלה המקוריים.
להגנה על שן חלשה: שן שניזוקה מעששת או שן עם סתימה גדולה עלולה להיות בסיכון להישבר או להיחלש. ניתן להשתמש בכתר לחיזוק השן ולמניעת נזק נוסף.
לתמיכה בגשר דנטלי: גשר דנטלי הוא תותב המשמש להחלפת שן חסרה אחת או יותר. הוא מעוגן במקומו על ידי כתרים משני צידי הפער.
לכיסוי והגנה על שתל דנטלי: שתל דנטלי הוא עמוד מתכת המעוגן בניתוח לתוך עצם הלסת כדי להחזיק שן חלופית. כתר מונח על גבי השתל להשלמת החלפת השן.
כדי לשפר את המראה: ניתן להשתמש בכתר כדי לשפר את המראה של שן מעוותת או מיושרת בצורה גרועה.

אילו סוגי כתרים יש?

ישנם מספר סוגים של כתרים דנטליים:

 •  כתרים מחרסינה מאוחה למתכת (PFM): לכתרים אלו בסיס מתכת וציפוי חרסינה, שמשלבים איכות ועמידות של המתכת עם המראה האסטתי של החרסינה. אופציה טובה גם לשיניים הקדמיות מכיוון שניתן להתאים אותן בצבע לשיניים האחרות. אך כשיש מעט נסיגה ניתן להבחין בקו שחור בחיבור.
 • כתרים מחרסינה: כתרים אלה עשויים לגמרי מחרסינה. הן אופציה טובה עבור שיניים קדמיות מכיוון שהן נראות מאוד דומות לשיניים טבעיות. החסרון הוא שלעיתים צריך לקלף חומר משן הבסיס על מנת להתאים אותן. הם גם פחות חזקים ועלולים להיסדק או להישבר.
 •  כתרים מזירקוניה: עשויים זירקוניום, שהוא חומר קרמי קשה וחזק במיוחד. כתרים אלו הם עמידים וחזקים למרות שאינם מכילים מתכת. הם נעשים בחריטה תלת מימדית מה שמאפשר התאמה מדויקת מבחינת המבנה והצבע של השיניים בסביבתן, וזה מקנה מראה טבעי ואסתטי.
 • כתרי Emax: כתרים מחרסינה עם אחוז גבוה של זכוכית בדחיסה בלחץ גבוה. הם ידועים באסתטיקה ובעמידות המצוינים שלהם למרות שהם נטולי מתכת, והם משמשים לרוב לשיקום שיניים קדמיות בגלל המראה הטבעי שלהם. הם מתאימים גם לשיקום שיניים אחוריות.
  לכל אחד מסוגי הכתרים דנטליים מחיר שונה לפי איכות, עמידות, אסתטיות ועוד.

סוג הכתר

יתרונות

חרסינה  מאוחה למתכת (PFM)

שילוב של איכות ועמידות של מתכת ואסתטיקה של חרסינה. ניתן להשתמש גם בשיניים קדמיות.

חרסינה

נראה מאוד דומה לשיניים טבעיות. אפשרות טובה עבור שיניים קדמיות, אבל לא חזק כמו מתכת או כתרי PFM 

זירקוניה

ללא מתכת. אסתטי, חזק ועמיד. מתאים לשיניים קדמיות

EMAX

שילוב של חרסינה וזכוכית. עמיד ללא מתכת, ואסתטי. ניתן להשתמש גם בשיניים קדמיות.

הסבר על תהליך הכנת שן לכתר

תהליך הכנת שן לכתר דנטלי כולל בדרך כלל את השלבים הבאים:

 • בדיקה ואבחון: בודקים את הפה ואת השן, ועושים צילומי רנטגן כדי לקבוע אם כתר הוא הטיפול המתאים. דנים באפשרויות הטיפול, היתרונות והסיכונים של ההליך, וכמובן עלות הטיפול.
 • הכנת השיניים: הכנת השן תעשה על ידי הסרת כל לכלוך או עששת, ואז עיצוב השן כדי לפנות מקום לכתר. זה עשוי לכלול הסרת חלק מהאמייל כדי לפנות מקום לכתר. ואז סגירת החלל על ידי מבנה או סתימה.
 • מיקום כתר זמני: הנחת כתר זמני כדי להגן על השן בזמן יצירת הכתר הקבוע.
 • מיקום הכתר הקבוע: ברגע שהכתר הקבוע מוכן, רופא השיניים מסיר את הכתר הזמני ומציב את הכתר הקבוע על השן. הוא מוודא שהכתר מתאים כמו שצריך, שהנשיכה נכונה, ושהכתר מוצב נכון. לאחר מכן, הכתר יוצמד למקומו.
 • ביקור מעקב: מתאמים ביקור מעקב כדי לבדוק את ההתאמה של הכתר. מבצעים התאמות נוספות במידת הצורך, כדי להבטיח שהכתר עובד היטב ושהנשיכה נוחה.
  *הכתרים נעשים בחריטה במרפאה לאחר סריקה תוך מספר דקות באמצעות מכשיר ה-CEREC.

אולי יעניין אותך:

השתלת עצם | השתלות שיניים ממוחשבות

איך מטפלים בכתר זמני?

יש להתייחס בזהירות לכתר דנטלי זמני, שכן הוא אינו עמיד כמו כתר קבוע. חשוב להימנע מנשיכה או לעיסה של מאכלים קשים, כמו קרח או ממתקים קשים, וכן להימנע מנשיכה או לעיסה בצד הפה שבו נמצא הכתר הזמני. כמו כן, חשוב לשמור על היגיינת פה טובה. אם הכתר הזמני מתרופף או נושר, חשוב לפנות מיד לרופא השיניים כדי שיצמיד אותו מחדש או יחליף אותו.

אילו בעיות יכולות להתפתח עם כתר שיניים?

במידה וכתרים דנטליים אינם מתאימים באופן מדויק, או אינם מונחים כראוי, זה עלול ליצור מצב בו שולי הכתר רחבים מהיקף השן שמתחתיו, מה שמאפשר היאספות של שאריות מזון וחיידקים באזור השוליים. זה עלול לגרום:

 • דלקת זיהומית בחניכיים: שגורמת לנפיחות ואדמומיות מסביב לכתר ולדימום בצחצוח ובניקוי דנטלי.
 • עששת: סביב קצוות הכתר היכן שהשן והכתר נפגשים;
  נסיגת חניכיים והעצם באזור הכתר.
 • תגובות אלרגיות: לחומרים המשמשים בכתר, כגון המתכת או האקריליק.
 • ריקבון חוזר: עלול להופיע מתחת לכתר, אם לא שומרים על היגיינת הפה.

כמה זמן מחזיקים כתרים דנטליים

לפי הספרות המקצועית כתר בשן יכול להחזיק בין שש לעשר שנים ואף יותר אם שומרים על היגיינת פה וביקורים קבועים אצל הרופא.

מה משפיע על המחיר?

המחיר של כתרים דנטליים יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים:

 • סוג החומר
 • מיקום וסוג השן.
 • מורכבות הטיפול.
 • הניסיון והמוניטין של רופא השיניים

המרכז הרפואי להשתלות שיניים – ד"ר שוורץ

נחשב לאחד המתקדמים בישראל והוא כולל את המכשור הטכנולוגי המתקדם ביותר עם הרופאים מן השורה הראשונה.

זה קורה בנתניה, במרכז הרפואי להשתלות שיניים ד"ר שוורץ, תוך קפיצה לעולם רפואת השיניים ותחת חיפוש התשובה לשאלה – איך לכל הכוכבים שאנו רואים בטלוויזיה יש חיוך כל כך מושלם, ואיך גם אנחנו יכולים לחייך עם פה מלא שיניים וחיוך נוצץ, וכמובן גם בזמן הכי קצר? 

רפואת השיניים בישראל ובעולם עברה שינויים רבים, אנחנו כבר לא מגיעים למרפאה רק כי כואב לנו שיש חור וצריך סתימה, וגם לא רק לטיפול עקירה ושתל שייקח זמן ממושך, כי אחרי הכל אין לנו זמן, אנו רוצים הכל מיד ועכשיו. המודעות שלנו עלתה וגברה והדרישה ההולכת וגוברת לטיפולי אסתטיקה שונים ברמה הגבוה ביותר ולא בהכרח רק כי זה הכרחי בריאותי, אלא גם כדי שנוכל להראות טוב יותר לפני אירוע, לצילומי הרשתות החברתיות והכי חשוב כדי להחזיר את הביטחון שאבד ובשביל ההרגשה העצמית.

אז אם חשבתם שכל הכוכבים נולדו עם שיניים מושלמות, נראה לנו שלא ממש, אבל אין ספק שהם מחייכים אלינו בשיניים לבנות ונוצצות עם חיוך מושלם שהוא אחד המפתחות להצלחה הגדולה בעבודה, באהבה, בחיי החברה ועוד רבים. החיוך משדר את הרגשות והמחשבות שלנו לעולם. ישנם מטופלים ומחקרים רבים שמעידים כי מצב זה של פגיעה בשיניים פגע להם באורך החיים, בביטחון העצמי ובהנאות היום יומיות. אז איך משיגים אותו וכמה שיותר מהר?

תוכן עניינים
כתרים דנטליים - תמונה ראשית - ד״ר שוורץ

לקביעת תור חייגו 09-8355222 או השאירו פרטים

ממליצים

ניצה בובליל
קרא עוד
מרפאת ד"ר שוורץ מומלצת בחום. מקצועיות, אמינות, יחס אישי וחם. הייתי מאוד בלחץ עוד לפני שנכנסתי לטיפול. מנהלת המרפאה רינת כל כך מדהימה והרגיעה אותי. ד"ר שוורץ מקסים, הסביר לי כל דבר ברוגע ובנועם. היה לי טיפול מדהים. מחכה כבר לפעם הבאה. צוות מספר 1.
אמיר פריזנטי
קרא עוד
שירות מקצועי ומהיר. משלב טכנולוגיה חדשה בעולם כתרים וסתימות.
גיל כהן
קרא עוד
שירות מעולה ומקצועי. זמן המתנה קצר ומחיר מצוין.
תמי ינאי
קרא עוד
מרםאה איכותית ומקצועית. צוות מקצועי ומיומן. שיטות חדשניות. אמינים מאוד ומקצועיים ביותר. מומלץ בחום!!
נאור בוארון
קרא עוד
רופאים מקצועיים יחס אדיב צוות המרפאה הכי טוב שנתקלתי בו. ממליץ לכולם לטפל אצל מרפאת השיניים של ד"ר שוורץ.
אפרת בוקר
קרא עוד
ממליצה בענק על רופא מדהים ומקצועי. לא הרגשתי כאב והכי מרוצה!
שמואל אלעד
קרא עוד
יעילים ומקצועיים מאוד!
טל אלגזי
קרא עוד
דיוק ואסתטיקה!
אורלי גבאי
קרא עוד
שומעים, אנחנו אצל ד"ר סנונית הבת שלי נועם בת 16, מוכנה ללכת רק אליה, עשתה אצלה יישור שיניים וסתימה אף פעם לא מרגישים כאב. סנונית עדינה, נעימה וכל כך מקצועית. תקשיבו תבואו רק אליה באמת שהיא אלופה!!!! ד"ר סנונית הזריקה לנועם זריקת הרדמה ותוך כדי כך נועם בתי מחייכת :) אם רק הייתם מבינים כמה זה גדול שהיא לא מפחדת וואו! סנונית אלופה! ץודה רבה סנונית אהובה אנחנו בוחרים רק בך!
הקודם
הבא

מידע מקצועי

תמונה ראשית - מומחה טיפול שורש - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

מומחה טיפול שורש

טיפול שורש הוא הליך רפואי, שמטרתו העיקרית היא בעצם לטפל בזיהומים בתעלת השורש של השן. טיפול זה עוזר לנו בהתמודדות עם שיניים פגועות, ואף לעיתים

קרא עוד »

צרו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​