השתלת שיניים בכל הפה

מרפאת השיניים ד"ר שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג, נתניה

השתלת שיניים בכל הפה נחשבת לפתרון כוללני ומקיף עבור מטופלים שאיבדו את כל שיניהם הטבעיות (או רובן). הליך זה כולל ביצוע שתלים רבים, בנקודות המתאימות לאורך עצם הלסת כדי לספק בסיס יציב ועמיד לקשתות מלאות של שיניים חלופיות. לאחר השתלה מסוג זה מטופלים יכולים להחזיר לעצמם את יכולת הלעיסה, היופי של החיוך והתחושה הטבעית של פה בריא יותר.

תהליך השתלת שיניים בכל הפה מתחיל עם בדיקה יסודית על ידי רופא שיניים המיומן בהשתלות. הרופא מאבחן את בריאות הפה ומצב הלסת והשיניים של המטופלים. הבדיקה כוללת סקירה של צפיפות עצם הלסת והתאמתה להליך ההשתלה. לאחר מכן עורכים תוכנית טיפול המוסברת למטופלים ומקבלת את אישורם.

בטיפול עצמו השתלים מוכנסים בהליך ניתוחי זעיר פולשני לתוך עצם הלסת, שם הם צפויים להתמזג עם רקמת העצם הסמוכה, בתהליך הנקרא אוסאואינטגרציה. לאחר ההחלמה, השיניים החלופיות (הכתרים) שיוצרו בהתאמה אישית מחוברות לשתלים. התוצאה – חיוך טבעי למראה ויכולת לעיסה מצוינת.

סוגי השתלות שיניים שניתן לבצע בכל הפה

חשוב להבין כי בחירת שיטת ההשתלה והטכניקה שתשמש לצורך ההשתלה תלויים בכמה גורמים. למשל הגיל, הבריאות הכללית, מצב הפה, אופי מבנה עצם הלסת והעדפותיהם של המטופלים. סוגי השתלות שמאפשרות פתרון מקיף לכל הפה כוללות:

אייקון מס' 1 מרפאת שיניים דר שוורץ

שתלי All on 6

בדומה לשיטה הקודמת, שיטה זו כוללת הצבת שתלים בכל לסת כדי לספק תמיכה נרחבת ועוד יותר חזקה, עבור השיניים החלופיות. השתלים הנוספים מעניקים יציבות מוגברת ומועילים במיוחד למטופלים שמפעילים יותר כוח בלעיסה ולכאלה בעלי ספיגת עצם לסת חמורה יותר. גם שיטה זו אפשרית כיום לביצוע עם שתלי טיטניום או זירקוניה.

אייקון מס' 2 מרפאת שיניים דר שוורץ

שתלים זיגומטיים

שתלים מיוחדים שמאפיינים בכך שהם ארוכים יותר מהשתלים מהסוג הוותיק. הם מעוגנים בעצם הזיגומטית (עצם הלחי) ולא בעצם הלסת. שתלים זיגומטיים הם אופציה מצוינת למטופלים עם אובדן עצם מאוד משמעותי בלסת העליונה, מכיוון שהם מבטלים את הצורך בהשתלת עצם. היתרון העיקרי של טכניקה זו הוא קיצור זמן הטיפול ושיפור היציבות של השתלים.

אייקון מס' 3 מרפאת שיניים דר שוורץ

שתלים בהעמסה מיידית

גישה זו, הידועה גם בשם השתלת שיניים ביום אחד, מאפשרת למטופלים לקבל כבר בטיפול עצמו וללא המתנה, סט מושלם של שיניים חלופיות (זמניות). השיניים הזמניות מחוברות לשתלים ומאפשרות למטופלים ליהנות מחיוך נעים לעין ואסתטי בזמן שהשתלים מחלימים ומתחברים באופן טבעי עם עצם הלסת. לאחר ההחלמה, מערכת קבועה של שיניים (הכתרים) שיוצרה במיוחד מחוברת לשתלים.

מי יכול להתאים לטיפול השתלת שיניים בכל הפה?

השתלת שיניים בכל הפה יכולה להיות פתרון מקיף, מועיל ואיכותי מאוד שמתאים למטופלים רבים. פתרון זה יאפשר להחזיר את החיוך ואת יכולת הלעיסה גם יחד. עם זאת, לא כל המטופלים יוכלו לעבור השתלה מסוג זה.

מטופלים שיכולים להתאים מתאימים להשתלת שיניים בכל הפה:

המטופלים שמתאימים לטיפול השתלת שיניים בכל הפה - ד״ר שוורץ

מטופלים עם אובדן שיניים משמעותי

מטופלים שאיבדו את רוב או כל השיניים הטבעיות שלהם עקב גורמים כגון עששת, מחלת חניכיים או חבלות קשות, יכולים להפיק תועלת רבה מהשתלה כזאת. שיטת טיפול זו מספקת פתרון יציב וקבוע קרוב ככל שאפשר לשיניים טבעיות.

מטופלים בעלי צפיפות עצם לסת נאותה

השתלת שיניים מהסוג הזה מביאה עימה יתרונות רבים למטופלים, אך כדי לקבל את התמונה המלאה כדאי להכיר גם את החסרונות או האתגרים הקיימים או האפשריים.

מטופלים עם בריאות כללית טובה

מטופלים צריכים להיות במצב בריאותי כללי טוב כדי לעבור את ההליך ולהחלים כראוי. מצבים רפואיים מסוימים, כגון סוכרת בלתי מאוזנת או מחלות אוטואימוניות, עלולים להאט את הריפוי ולהשפיע על הצלחת ההליך. עם זאת, ישנם חולים במחלות כאלה שניתן לאזן באופן שיאפשר לעבור השתלת שיניים בהצלחה.

מטופלים שמקפידים על שמירת היגיינת הפה

היגיינת פה נאותה ובדיקות שיניים במרפאה בכל כמה חודשים עוזרים באופן מובהק להצלחה ארוכת ימים של השתלת השיניים בכל הפה. מטופלים מתאימים הם אלה שיקפידו להמשיך ולשמור על היגיינת פה ויקפידו להגיע לפגישות מעקב במרפאה לפי המלצת הרופא.

לא מעשנים או מעשנים שנגמלו

עישון יכול להשפיע לרעה על ההצלחה של השתלת שיניים בשל הגדלת הסיכון לאי הצלחה בקליטת השתל או סיבוכים אחרים. מטופלים שאינם מעשנים או מוכנים להיגמל לפני ואחרי ההשתלה נהנים מסיכויי הצלחה גבוהים בהרבה ועמידות גבוהה יותר של השתלים.

היתרונות מול האתגרים של השתלת שיניים בכל הפה

השתלת שיניים בכל הפה יכולה להיות פתרון מקיף, מועיל ואיכותי מאוד שמתאים למטופלים רבים. פתרון זה יאפשר להחזיר את החיוך ואת יכולת הלעיסה גם יחד. עם זאת, לא כל המטופלים יוכלו לעבור השתלה מסוג זה. מטופלים שיכולים להתאים מתאימים להשתלת שיניים בכל הפה:

יתרונות בהשתלת שיניים בכל הפה

האתגרים של השתלת שיניים בכל הפה

זהו פתרון קבוע ויציב לשיניים חסרות בכל הפה או ברובו

עלות גבוהה יותר בהשוואה לאפשרויות חלופיות של שיקום הפה (כגון שיניים תותבות)

הליך זה שומר על צפיפות עצם הלסת ומונע ספיגת עצם ו"שקיעה" של הפנים

ההליך כרוך בניתוח ותקופת החלמה לא קצרה

מאפשר ליהנות מחיוך טבעי ויפה המתפקד באופן מלא וטבעי

לצד ההשתלה ההליך עשוי לדרוש הליכים נוספים, כגון השתלת עצם (לא תמיד)

ההליך מונע את הצורך להשתמש בשיניים תותבות עם כל אי הנוחות והחסרונות הנוספים הקשורים בכך

ישנו סיכוי לסיבוכים כגון כשל השתלים או זיהום (די נדיר)

מאפשר למטופלים לאכול בטבעיות, לדבר ללא חשש ולחייך בביטחון מלא

נדרשת סבלנות, לוקח זמן להשלים את התהליך מראשיתו ועד לקבלת שיניים קבועות

תוצאה קלה לשימור, בהינתן שמירה על היגיינת פה נאותה

לא מתאים למטופלים עם מצבים רפואיים מסוימים או צפיפות עצם לסת לא מספקת

תוצאות ארוכות לשנים, אם מקפידים על הנחיות הרופא וכאשר ההשתלה בוצעה על ידי רופא מיומן ומנוסה

האם קיימות מגבלות בהשתלת שיניים בכל הפה?

אחת המגבלות העיקריות של ההליך טמונה בצורך שהמטופלים יהיו בעלי צפיפות עצם מספקת בלסת. במקרים בהם מטופלים מאובחנים עם חוסר עצם משמעותי, בהחלט ייתכן שיהיה צורך בהליכים מקדימים לפני ההשתלה. כך למשל השתלת עצם או הרמת סינוס. ההליך המקדים כרוך בזמן טיפול נוסף ויש לכך גם עלויות נוספות.

מגבלה נוספת שנוכל להזכיר היא שהשתלת שיניים בכל הפה עשויה שלא להתאים למטופלים המאובחנים עם מחלות מסוימות המשפיעות על מערכת החיסון או על מערכות חשובות אחרות בגוף. כך למשל סוכרת או מחלות אוטואימוניות. במקרים אלה, רופא השיניים יביא בחשבון האם לאור המצב הרפואי יש צורך בהיערכות מיוחדת והאם ניתן לבצע השתלה במידה מספקת של סיכויי הצלחה.

תמונה ראשית - השתלת שיניים בכל הפה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

אילו הכנות יש לעשות לקראת השתלת שיניים בכל הפה?

הכנה להשתלת שיניים מלאה בפה כוללת מספר שלבים לקראת התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

השתלת שיניים בכל הפה במרפאה של ד"ר שוורץ

במרפאת השיניים המתקדמת של ד"ר שוורץ, אנו מחויבים לספק למטופלינו את הטיפול האיכותי בסביבה נוחה ומסבירת פנים. הצוות יקבל אתכם באווירה נעימה, מקצועית ומרגיעה. המרפאה שלנו מצוידת לא רק ברופאי שיניים מעולים ובעלי ניסיון בהשתלות אלא גם במיטב הציוד והנהלים הקפדניים המבוססים על מחקר וניסיון עשיר. אנו עובדים רק עם מעבדות השיניים המתקדמות בתחום, המתמחות ברפואת שיניים דיגיטלית.

השתלה מקצועית במרפאה של ד"ר שוורץ תעניק לכם פתרון קבוע ויציב לשיניים חסרות. הצוות שלנו ילווה אתכם צעד צעד, בגישה אישית שמשרה ביטחון. צרו עימנו קשר כדי לקבוע פגישת ייעוץ, הצעד הראשון לקראת חיוך יפה ושיניים במראה טבעי.

תוכן עניינים
מרפאת השיניים ד"ר דב שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר דב שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג שבנתניה, מציעה לכם את השילוב המושלם שבין מקצועיות ברמה גבוהה לחדשנות רבה, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי השיניים המתבצעים במרפאה מדי יום. המרפאה, שמנוהלת על ידי ד"ר שוורץ דובי וד"ר שוורץ סנונית, כוללת גם צוות שלם של אנשי מקצוע בתחום רפואת השיניים, לרבות שתי רופאות שיניים נוספות, סייעת, שיננית וכן מומחים בתחום.

תמונה ראשית - השתלת שיניים בכל הפה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

לקביעת תור חייגו 09-8355222 או השאירו פרטים

ממליצים

ניצה בובליל
קרא עוד
מרפאת ד"ר שוורץ מומלצת בחום. מקצועיות, אמינות, יחס אישי וחם. הייתי מאוד בלחץ עוד לפני שנכנסתי לטיפול. מנהלת המרפאה רינת כל כך מדהימה והרגיעה אותי. ד"ר שוורץ מקסים, הסביר לי כל דבר ברוגע ובנועם. היה לי טיפול מדהים. מחכה כבר לפעם הבאה. צוות מספר 1.
אמיר פריזנטי
קרא עוד
שירות מקצועי ומהיר. משלב טכנולוגיה חדשה בעולם כתרים וסתימות.
גיל כהן
קרא עוד
שירות מעולה ומקצועי. זמן המתנה קצר ומחיר מצוין.
תמי ינאי
קרא עוד
מרםאה איכותית ומקצועית. צוות מקצועי ומיומן. שיטות חדשניות. אמינים מאוד ומקצועיים ביותר. מומלץ בחום!!
נאור בוארון
קרא עוד
רופאים מקצועיים יחס אדיב צוות המרפאה הכי טוב שנתקלתי בו. ממליץ לכולם לטפל אצל מרפאת השיניים של ד"ר שוורץ.
אפרת בוקר
קרא עוד
ממליצה בענק על רופא מדהים ומקצועי. לא הרגשתי כאב והכי מרוצה!
שמואל אלעד
קרא עוד
יעילים ומקצועיים מאוד!
טל אלגזי
קרא עוד
דיוק ואסתטיקה!
אורלי גבאי
קרא עוד
שומעים, אנחנו אצל ד"ר סנונית הבת שלי נועם בת 16, מוכנה ללכת רק אליה, עשתה אצלה יישור שיניים וסתימה אף פעם לא מרגישים כאב. סנונית עדינה, נעימה וכל כך מקצועית. תקשיבו תבואו רק אליה באמת שהיא אלופה!!!! ד"ר סנונית הזריקה לנועם זריקת הרדמה ותוך כדי כך נועם בתי מחייכת :) אם רק הייתם מבינים כמה זה גדול שהיא לא מפחדת וואו! סנונית אלופה! ץודה רבה סנונית אהובה אנחנו בוחרים רק בך!
הקודם
הבא

מידע מקצועי

תמונה ראשית - חניכיים אדומות - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

חניכיים אדומות

חניכיים אדומות, רגישות או נפוחות מצביעות על דלקת חניכיים. למרות שיש נטייה להתעלם מכך מתוך הנחה ש"זה יעבור מעצמו", לא תמיד זה קורה. מדובר בבעיה

קרא עוד »
תמונה ראשית - השתלת שיניים בכל הפה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

השתלת שיניים בכל הפה

השתלת שיניים בכל הפה נחשבת לפתרון כוללני ומקיף עבור מטופלים שאיבדו את כל שיניהם הטבעיות (או רובן). הליך זה כולל ביצוע שתלים רבים, בנקודות המתאימות

קרא עוד »
תמונה ראשית - הקצעת שורשים - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

הקצעת שורשים

הקצעת שורשים היא טיפול של ניקוי שיניים עמוק, שמטרתו לטפל במחלות חניכיים מתקדמות. טיפול זה כולל הסרת שכבת פלאק, אבנית ורקמות נגועות מתחת לקו החניכיים,

קרא עוד »
תמונה המציגה חלק גרפי חתוך מעיצוב

צרו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​