חניכיים אדומות

מרפאת השיניים ד"ר שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג, נתניה

חניכיים אדומות, רגישות או נפוחות מצביעות על דלקת חניכיים. למרות שיש נטייה להתעלם מכך מתוך הנחה ש"זה יעבור מעצמו", לא תמיד זה קורה. מדובר בבעיה דנטלית נפוצה שעלולה לגרום לאי נוחות וכאב לאורך זמן. חמור מכך, אם לא מטפלים, זה יכול להוביל בחלוף השנים לבעיות חמורות יותר כגון דלקת חניכיים חמורה שאף עלולה להסתיים בהליך כירורגי להצלת החניכיים ובאובדן שיניים.

הסיבות העיקריות לחניכיים אדומות

לחניכיים רגישות ואדומות עלולים להוביל מספר גורמים שחשוב להזכיר:

היגיינת פה לקויה או בלתי מספקת

אם לא מקפידים על צחצוח שיניים מדי יום וניקוי עם חוט דנטלי לסילוק שאריות מזון עקשניות, תיווצר הצטברות של שכבת חיידקים הן על השיניים והן בחניכיים. התוצאה היא דלקת ואדמומיות.

שינויים הורמונליים

שינויים במאזן ההורמונים, כגון במהלך תקופת ההריון או בגיל המעבר, עלולים להשפיע באופן משמעותי (גם אם זמני) על החניכיים. בתקופות אלה בהחלט ניתן לראות מצבים שבהם החניכיים רגישות יותר ומועדות לנפיחות או לדלקת.

מוצרי טבק ועישון מרפאת שיניים דר שוורץ

מוצרי טבק ועישון

שימוש בטבק ומוצריו עלול לגרום לגירוי בחניכיים ולהגביר את הסיכון לפתח דלקת חניכיים ובעיות שיניים אחרות.

בנוסף, תרופות מסוימות עלולות להוביל אצל חלק מהמטופלים להשפעה לא רצויה על החניכיים (כתופעת לוואי).

למידע מורחב על שילוב טיפול תרופתי וטיפול בלייזר למחלות חניכיים >>

איך ניתן להפחית את כאב החניכיים?

חניכיים אדומות, נפוחות וכואבות יכולות להפריע מאוד, הן לצחצוח שיניים והן בתחושה הכללית לאורך היום. למרבה המזל ניתן להפחית את הכאב בכמה שיטות יעילות.

שיטות יעילות להפחתת כאב החניכיים - ד״ר שוורץ

איך אפשר לדעת אם יש לי דלקת חניכיים?

דלקת חניכיים מאופיינת בחניכיים אדומות, נפוחות ונוטות לרגישות. הן עלולות לדמם עקב צחצוח שיניים, אפילו עדין, או בשל שימוש בחוט דנטלי.

סימנים אחרים של דלקת חניכיים עשויים לכלול ריח רע מהפה, נסיגת חניכיים ושינוי בצבע או במרקם של החניכיים. אם אתה (או את) חושד שיש לך דלקת חניכיים, חשוב לקבוע פגישה עם רופא השיניים בהקדם. רופא השיניים יבדוק האם דלקת החניכיים ניתנת לטיפול באמצעים ביתיים או שמא יש צורך בהתערבות מקצועית נוספת.

תמונה ראשית - חניכיים אדומות - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

מטופלים הנמצאים בקבוצת סיכון לפתח דלקת חניכיים

אנשים מסוימים עשויים לגלות נטייה ורגישות יותר לפתח דלקת חניכיים. הנה כמה דוגמאות למטופלים בסיכון מוגבר לכך:

חולי סוכרת

למטופלים בעלי סוכרת יש סיכון גבוה יותר לפתח מחלת חניכיים בגלל איזון לקוי של רמת הסוכר בדם. המחלה עלולה להחליש את המערכת החיסונית ולהקשות על הגוף להילחם בזיהומים בכלל ובחיידקי הפה בפרט.

ההמלצה שלנו: הקפידו לשמור על רמת סוכר מאוזנת. עבורכם, חולי הסוכרת, יש חשיבות גבוהה במיוחד על הקפדה להגיע לביקורת קבועה אצל רופא השיניים, הן לבדיקות והן לניקוי אבנית ופלאק לפי הצורך.

נשים בהריון מרפאת שיניים דר שוורץ

נשים בהריון

כאמור, שינויים הורמונליים במהלך ההריון יכולים להגביר את הסיכון לפתח דלקת חניכיים, מסוג שניתן לכנות "דלקת חניכיים בהריון".

ההמלצה שלנו: הקפידו על היגיינת פה לפני ולאורך ההיריון, בלי לעשות לעצמכן "הנחות". לצד כל בדיקות ההיריון, הקפידו גם להגיע לביקורת במרפאת השיניים.

מעשנים, בייחוד כבדים מרפאת שיניים דר שוורץ

מעשנים, בייחוד כבדים

עישון עלול להחליש את המערכת החיסונית ולהקשות על הגוף להתמודד עם זיהומים מקומיים ועם דלקת בחניכיים.

ההמלצה שלנו: עשו כל מאמץ להפסיק לעשן והגיעו בקביעות לביקורת במרפאת השיניים.

תזונה לקויה ועודף משקל מרפאת שיניים דר שוורץ

תזונה לקויה ועודף משקל

תזונה החסרה ויטמינים ומינרלים בריאים עלולה להחליש את גופכם, להזיק לשיניים וגם לחניכיים.

ההמלצה שלנו: הקפידו על תזונה מאוזנת עשירה בויטמינים והמעיטו בצריכת סוכרים. כל זה בתוספת להגעה לביקורת מדי כמה חודשים, במרפאת השיניים. הרגל זה יעזור לכם לשמור על בריאות החניכיים ובריאות הפה בכלל.

תסמינים המצריכים בדיקה אצל רופא השיניים

חשוב להיות מודעים לסימני אזהרה הבאים:

סימני אזהרה המצריכים בדיקה אצל רופא השיניים - ד״ר שוורץ

אם אתם מבחינים בריח לא נעים למרות הקפדה על צחצוח שיניים, שימוש במי פה ויתר הרגלי ההיגיינה, זה יכול להיות סימן למחלת חניכיים משמעותית. החיידקים הקשורים למחלות חניכיים משחררים תרכובות נדיפות, התורמות לריח רע מהפה שקשה להיפטר ממנו. ריח רע מהפה יכול להיגרם גם על ידי מזונות מסוימים או תרופות, אולם באשת הפה שאינה משתפרת מרמזת על צורך בהגעה לבדיקה במרפאת השיניים לאבחון מקצוע.

חניכיים בריאות לא אמורות לדמם כשאתם מצחצחים שיניים או משתמשים בחוט דנטלי. אם אתם מבחינים כי החניכיים נוטות לדמם בקלות במהלך ניקוי הפה, זה עשוי להצביע על נוכחות של דלקת חניכיים או פריודונטיטיס. דימום מהחניכיים הוא סימן לכך שהצטברו חיידקים לאורך קו החניכיים, מה שגורם לדלקת ולגירוי. אם לא מטפלים בכך, מצב זה יכול להחמיר לכדי צורות חמורות יותר של מחלות חניכיים.

חניכיים בריאות צריכות להיראות מוצקות, ורודות ומהודקות סביב השיניים. אם החניכיים אדומות, נפוחות או רגישות למגע, זוהי אינדיקציה לסוג של מחלת חניכיים. חניכיים נפוחות, בולטות מעל קו השיניים או מבריקות בצורה לא שגרתית, עשויות בהחלט לרמז על מחלת חניכיים שמצריכה טיפול, ניקוי אבנית או יותר מכך. כיסים בחניכיים הם תוצאה של דלקת עם נסיגת חניכיים. בכיסים הללו החיידקים מתרבים ללא הפרעה. אם אתם מגלים סימפטומים כאלה, הגיעו להתייעץ עם רופא השיניים בהקדם.

נסיגת חניכיים בולטת היא תסמין נוסף ומובהק של מחלת חניכיים מתקדמת. כאשר החניכיים הופכות מודלקות וישנה נסיגה, שורשי השיניים מתחילים להיחשף. לרוב זה בולט בצורה של שיניים שנראות כאילו התארכו וגדלו. נסיגת חניכיים עלולה להוביל לרגישות גבוהה יותר, שכן השורשים החשופים רגישים יותר לשינויי חום, קור ומגע בכלל. במקרים חמורים, נסיגת חניכיים עלולה לפגוע ביציבות השיניים, להוביל להתרופפות ואף לאובדן שיניים.

בשלבים מתקדמים של מחלת חניכיים, הדלקת והחיידקים עלולים להרוס את המבנים התומכים בשיניים, כלומר החניכיים והעצם. כתוצאה מכך, השיניים עשויות להתחיל לזוז ממקומן. אם אתם מבחינים שהשיניים שלכם מרגישות פחות יציבות אל תדחו אלא פנו לבדיקה ולטיפול. טיפול מהיר ויעיל יכול לסייע במניעת נזק נוסף ותגדילו את הסיכוי להציל שיניים ולהימנע מעקירה.

אם אתם מרגישים כאב בזמן הלעיסה או רגישות מוגברת לטמפרטורות של חום או קור, הדבר עשוי להצביע על מחלת חניכיים מתקדמת או עששת משמעותית. ככל שהחניכיים נסוגות והשורשים נחשפים, הרגישות עולה. לעיתים כאב בלעיסה עלול להצביע על זיהום שהתפשט והגיע עד לעצם התומכת בשיניים.

מה קורה אם לא מטפלים בזמן בחניכיים אדומות?

אם דלקת חניכיים אינה מטופלת בהקדם, היא עלולה להחמיר ולהגיע למחלת חניכיים הנקראת פריודונטיטיס. דלקת חניכיים מסוג זה עלולה לגרום לפגיעה משמעותית בעצם וברקמת החיבור התומכים בשיניים. זה אף עלול להתלוות אל בעיות בריאותיות אחרות. מחקרים הראו כי קיים קשר בין מחלת חניכיים למספר בעיות בריאותיות סיסטמיות (כלומר כלליות, מעבר לבעיות בבריאות הפה).

החיידקים הקשורים למחלות חניכיים עלולים לחדור לכלי הדם, להעלות סיכון לבעיות לב, שבץ, סוכרת וזיהומים נוספים המשפיעים על הגוף כולו. מכיוון שכך, טיפול מסור ומהיר בדלקת חניכיים חשוב כדי למנוע את התקדמות המחלה. זו לא הגזמה, טיפול בבעיות חניכיים היום, עשויה בהחלט לעזור לשמור על בריאותכם מחר.

מה קורה אם לא מטפלים בזמן בחניכיים אדומות ד״ר שוורץ

האם קיים טיפול ביתי לחניכיים אדומות?

ישנן מספר תרופות ביתיות וטיפולים מסורתיים כגון תרופות סבתא, שיכולים לעזור במקרים של חניכיים אדומות ודלקת חניכיים קלה.

תוכן עניינים
מרפאת השיניים ד"ר דב שוורץ
מרפאת השיניים ד"ר דב שוורץ

מרפאת שיניים רב תחומית ברמת פולג שבנתניה, מציעה לכם את השילוב המושלם שבין מקצועיות ברמה גבוהה לחדשנות רבה, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי השיניים המתבצעים במרפאה מדי יום. המרפאה, שמנוהלת על ידי ד"ר שוורץ דובי וד"ר שוורץ סנונית, כוללת גם צוות שלם של אנשי מקצוע בתחום רפואת השיניים, לרבות שתי רופאות שיניים נוספות, סייעת, שיננית וכן מומחים בתחום.

תמונה ראשית - חניכיים אדומות - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

לקביעת תור חייגו 09-8355222 או השאירו פרטים

ממליצים

ניצה בובליל
קרא עוד
מרפאת ד"ר שוורץ מומלצת בחום. מקצועיות, אמינות, יחס אישי וחם. הייתי מאוד בלחץ עוד לפני שנכנסתי לטיפול. מנהלת המרפאה רינת כל כך מדהימה והרגיעה אותי. ד"ר שוורץ מקסים, הסביר לי כל דבר ברוגע ובנועם. היה לי טיפול מדהים. מחכה כבר לפעם הבאה. צוות מספר 1.
אמיר פריזנטי
קרא עוד
שירות מקצועי ומהיר. משלב טכנולוגיה חדשה בעולם כתרים וסתימות.
גיל כהן
קרא עוד
שירות מעולה ומקצועי. זמן המתנה קצר ומחיר מצוין.
תמי ינאי
קרא עוד
מרםאה איכותית ומקצועית. צוות מקצועי ומיומן. שיטות חדשניות. אמינים מאוד ומקצועיים ביותר. מומלץ בחום!!
נאור בוארון
קרא עוד
רופאים מקצועיים יחס אדיב צוות המרפאה הכי טוב שנתקלתי בו. ממליץ לכולם לטפל אצל מרפאת השיניים של ד"ר שוורץ.
אפרת בוקר
קרא עוד
ממליצה בענק על רופא מדהים ומקצועי. לא הרגשתי כאב והכי מרוצה!
שמואל אלעד
קרא עוד
יעילים ומקצועיים מאוד!
טל אלגזי
קרא עוד
דיוק ואסתטיקה!
אורלי גבאי
קרא עוד
שומעים, אנחנו אצל ד"ר סנונית הבת שלי נועם בת 16, מוכנה ללכת רק אליה, עשתה אצלה יישור שיניים וסתימה אף פעם לא מרגישים כאב. סנונית עדינה, נעימה וכל כך מקצועית. תקשיבו תבואו רק אליה באמת שהיא אלופה!!!! ד"ר סנונית הזריקה לנועם זריקת הרדמה ותוך כדי כך נועם בתי מחייכת :) אם רק הייתם מבינים כמה זה גדול שהיא לא מפחדת וואו! סנונית אלופה! ץודה רבה סנונית אהובה אנחנו בוחרים רק בך!
הקודם
הבא

מידע מקצועי

תמונה ראשית - חניכיים אדומות - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

חניכיים אדומות

חניכיים אדומות, רגישות או נפוחות מצביעות על דלקת חניכיים. למרות שיש נטייה להתעלם מכך מתוך הנחה ש"זה יעבור מעצמו", לא תמיד זה קורה. מדובר בבעיה

קרא עוד »
תמונה ראשית - השתלת שיניים בכל הפה - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

השתלת שיניים בכל הפה

השתלת שיניים בכל הפה נחשבת לפתרון כוללני ומקיף עבור מטופלים שאיבדו את כל שיניהם הטבעיות (או רובן). הליך זה כולל ביצוע שתלים רבים, בנקודות המתאימות

קרא עוד »
תמונה ראשית - הקצעת שורשים - מרפאת השיניים דר שוורץ בנתניה

הקצעת שורשים

הקצעת שורשים היא טיפול של ניקוי שיניים עמוק, שמטרתו לטפל במחלות חניכיים מתקדמות. טיפול זה כולל הסרת שכבת פלאק, אבנית ורקמות נגועות מתחת לקו החניכיים,

קרא עוד »
תמונה המציגה חלק גרפי חתוך מעיצוב

צרו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​